Gmina Abramów w dniu 17 października 2025 r. podpisała umowę nieodpłatnego przekazania sprzętu dla szkół w ramach inwestycji „Wdrażanie inwestycji C2.2.1 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji” w ramach Komponentu C „Transformacja cyfrowa”, wskaźnik C12L Zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego”.
Na podstawie ww. umowy Gmina Abramów jako Organ prowadzący otrzyma łącznie 12 zestawów do nauczania zdalnego. Zestaw do nauczania zdalnego zawiera:
tablet piórkowy (graficzny) bez ekranu,
słuchawki z mikrofonem,
mikrofon ze stacją do zbierania dźwięku z sali,
kamera,
statyw wysoki,
HUB USB.
Umowa finansowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.
W ramach przedsięwzięcia nauczanie zdalne i hybrydowe stanie się jeszcze bardziej efektywne, nowoczesne i przyjazne dla nauczycieli oraz uczniów. To kolejny krok w stronę cyfrowej edukacji i wyrównywania szans w dostępie do nowoczesnych narzędzi nauki.
Lokalizacja szkół, w której będzie realizowany wskaźnik C12L:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Abramowie, ul. Szkolna 31, 21-143 Abramów,
Szkoła Podstawowa im. Czesława Janczarskiego w Wielkolesie, Wielkolas 27 C, 21-143 Abramów,
Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Wielkiem, Wielkie 66, 21-143 Abramów.
Na realizację zadania w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), Polska otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 99 408 735,28 PLN
| poniedziałek | 9.00 - 17.00 |
| wtorek | 7.30 - 15.30 |
| środa | 7.30 - 15.30 |
| czwartek | 7.30 - 15.30 |
| piątek | 7.30 - 15.30 |