, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

Aktualności

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE
Opublikowano: 14-09-2018

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.
 
Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.
 
Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko - emisyjnego kotła grzewczego.
 
W Urzędzie Gminy w Abramowie w dniu 13.09.2018 r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami organizowane przez Ministerstwo Środowiska odnośnie szczegółów zadania oraz terminach i tworzeniu wniosku aplikacyjnego.
 
Z informacji jakie przedłożył pracownik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej, który ma być dysponentem środków wynika, że nabór wniosków rozpocznie się 1 października 2018r.
 
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oraz ew. pytania do pracowników WFOŚ i GW w Lublinie lub w Urzędzie Gminy w Abramowie.
 
Powrót