, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Plany na 2013 rok

Aktualności

Kalendarz 2013 i napis plany
Opublikowano: 16-01-2013

Plany na 2013 rok

Rok 2013 to nowe wyzwania i nowe inwestycje.

Chcę pokrótce przedstawić Państwu nasze plany na ten rok.

Najwięcej środków finansowych przeznaczymy na remonty dróg. Obecnie  wykonywana jest dokumentacja techniczna na drogę i chodnik w Abramowie. Za około 2 mln. złotych chcemy wspólnie w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym i Zarządem Dróg Powiatowych w Lubartowie wykonać chodnik w Abramowie oraz odwodnienie drogi. W planach jest również położenie nowego asfaltu na odcinku Abramów – Michałówka, oraz częściowe remonty dróg w innych miejscowościach. Jeżeli nie będzie większych problemów to we wrześniu mieszkańcy Abramowa będą mogli korzystać z tak dawno oczekiwanego chodnika. Wykonane też będą docelowe remonty dróg gminnych poprzez nawiezienie pospółki i kruszywa. Planujemy również dalsze remonty świetlic. W tym roku będą to świetlice w Ciotczy i Glinniku. Przeprowadzone będą też niezbędne remonty w szkołach.

Dobiegł końca wspólny unijny projekt Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie i czterech gmin w tym Gminy Abramów dotyczący poprawy bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu. W związku z powyższym na początku kwietnia jednostka OSP Abramów otrzyma nowy nowoczesny wóz bojowy Scania. Jak wcześniej zapowiadaliśmy wykonywana jest od podstaw nowa strona internetowa naszej gminy. W najbliższym czasie będzie można przeczytać co się dzieje w naszej gminie, sprawdzić aktualności z gminy, podejrzeć na jakim etapie są realizowane inwestycje. Swoje linki będą miały ochotnicze straże pożarne, sołectwa, szkoły. Będzie też informacja o naszych lokalnych artystach. Mamy też informację że latem lub najpóźniej wczesną jesienią powinniśmy mieć wreszcie dostęp do internetu szerokopasmowego. Wstępną weryfikację przeszły również wnioski na kolektory słoneczne. Nasz wniosek, który złożyliśmy wspólnie z gminami Michów, Kamionka i Jeziorzany z identycznym wynikiem 90 punktów co wymienione gminy zajmuje 10 miejsce. Z racji ograniczonych środków na to zadanie zmalały szanse na jego realizację. Końcowej weryfikacji wniosków spodziewamy się pod koniec maja. Wówczas będziemy ostatecznie wiedzieć czy dojdzie do jego realizacji.


Drodzy Mieszkańcy w roku 2013 czekają nas też dwie większe imprezy. 23 czerwca obchodzić będziemy 15 lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębinach, połączone z uroczystym nadaniem Jednostce OSP Sztandaru. Uroczystości rozpoczną się popołudniową mszą świętą w Kaplicy w Dębinach a następnie przeniosą się na plac przy strażnicy. Uroczystości uświetni występ Orkiestry Strażackiej z Rososzy. Jeszcze większe wyzwanie czeka nas 8 września. Wtedy to Gmina Abramów będzie gospodarzem Powiatowych Dożynek. O wyżej wymienionych przedsięwzięciach oraz naszych poczynaniach będziemy informować Państwa w kolejnych wydaniach kwartalnika oraz na naszej stronie internetowej.

Marek Kowalski

Powrót