, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Mieszkańcy Gminy Abramów mogą czuć...

Aktualności

Wóz strażacki i napis OSP Abramów
Opublikowano: 08-05-2013

Mieszkańcy Gminy Abramów mogą czuć się bezpieczniej

Informujemy, że w ramach projektu pn.: Poprawa bezpieczeństwa chemiczno - ekologicznego w Powiecie Lubartowskim współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013


Gmina Abramów zakupiła ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem uterenowionym z funkcją ratownictwa chemiczno-ekologicznego.
Zakupiony pojazd uzupełni wyposażenie Jednostki OSP Abramów

Pozyskanie wysokiej klasy nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na terenie tutejszej gminy i całego powiatu lubartowskiego. Pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 5 m3 co w połączeniu z wydajną autopompą, nowoczesną armaturą wodno-pianową, instalacją zraszaczową, napędem uterenowionym i systemem pozycjonowania GPS czyni go wysoce skutecznym narzędziem do walki z pożarami, skażeniami chemicznymi i innymi zagrożeniami z jakimi muszą zmierzyć się strażacy.

Projekt zrealizowany został wspólnie przez Gminy: Abramów, Jeziorzany, Ostrówek, Uścimów i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.
5 maja o godzinie 12 podczas mszy św. w intencji strażaków z okazji św. Floriana poświęcony został nowo zakupiony samochód strażacki. Księża wraz z Prezesem ZOSPRP, wójtem gminy Markiem Kowalskim wykonali rundę honorową ulicami dookoła kościoła.
Powrót