, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Konkurs „Czytelnicza lista przebojów”

Aktualności

Konkurs „Czytelnicza lista przebojów”
Opublikowano: 12-06-2014

Konkurs „Czytelnicza lista przebojów”

 

Rok 2014 ustanowiono "Rokiem Czytelnictwa". Organizacje zrzeszające bibliotekarzy, księgarzy, wydawców i drukarzy chcą w ten sposób uczcić 650 lat działań na rzecz książki. Gminna Biblioteka Publiczna w Abramowie oraz Biblioteka Szkolna Gimnazjum i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Abramowie zorganizowały konkurs promujący czytanie dla uczniów tych szkół pt. "Czytelnicza lista przebojów. Czytać każdy może - czyli na tropie ciekawych książek". Uczestnicy konkursu wykonali najpierw plakaty z hasłami promującymi ulubione książki. Następnym etapem konkursu było zaprezentowanie ciekawych fragmentów tych książek. Pierwszy etap zakończył się 9 maja, a 13 i 15 maja odbyło się czytanie ciekawych fragmentów książek. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się 29 maja. Na tą specjalną uroczystość została zaproszona Agnieszka Polak – autorka książki „Mimo wszystko” i skrzypaczka, która czytała wybrane fragmenty książki, przeprowadziła konkurs, opowiadała o pokonywaniu barier i przeciwności losu, a dodatkowo pięknie grała na skrzypcach.

W Gimnazjum do konkursu przystąpiło 6 uczennic: Agnieszka Ogórek z kl. II a, Natalia Siudaj z kl. II a, Aleksandra Białek z kl. II b, Katarzyna Skowronek z kl. II b, Natalia Wójtowicz z kl. II b, Weronika Ziomka z kl. III b. Komisja konkursowa stwierdziła, że plakaty reklamowe zostały wykonane bardzo starannie, na dużych formatach, z zastosowaniem różnych technik plastycznych, a czytanie fragmentów książek odbyło się na bardzo wysokim poziomie. Dlatego też postanowiła nagrodzić jednakowo wszystkie uczestniczki konkursu nagrodą książkową i rzeczową.

Do konkursu w Szkole Podstawowej przystąpiło 20 uczniów, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VI. Komisja wyłoniła następujących laureatów:

Z klas I-III pierwsze miejsce zajęła Zuzanna pytka z kl. I, drugie miejsce ex aequo zajęły Aleksandra Drozdowska i Julia Ogórek obie z kl. I, trzecie miejsce ex aequo zajęły Otylia Syta z kl. II i Maja Szmul z kl. III.

Z klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Izabela Bogusz z kl. V, drugie miejsce zajęła Weronika Zaworska z kl. VI, a trzecie miejsce ex aequo zajęli Karolina Stachyra z kl. IV i Mikołaj Kowalski z kl. IV.

Powrót