, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności DOŻYNKI GMINNE 31 SIERPIEŃ 2014

Aktualności

DOŻYNKI GMINNE 31 SIERPIEŃ 2014
Opublikowano: 22-08-2014

DOŻYNKI GMINNE 31 SIERPIEŃ 2014

FOTOGALERIA

31 sierpnia 2014 po raz kolejny odbyły się dożynki gminne. Święto plonów obchodzili wszyscy mieszkańcy naszej gminy a szczególnie rolnicy.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Abramowie. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na plac szkolny, towarzyszyła mu Orkiestra Dęta z Końskowoli. Tam wójt gminy Abramów, Marek Kowalski powitał wszystkich zebranych, delegacje z wieńcami i zaproszonych gości. Starostami dożynek byli Iona Mazur z Abramowa i Michał Ogórek z Marcinowa, którzy wręczyli chleb gospodarzom gminy – wójtowi i przewodniczącej Rady Gminy Beacie Łysiak. Nastąpiło przekazanie i symboliczne podzielenie chleba, którym częstowano uczestników. W czasie trwania części oficjalnej zabrał głos m.in. Sławomir Struski - Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, Fryderyk Puła- Starosta Powiatu Lubartowskiego, Tomasz Małyska – Kierownika ARIMR w Lubartowie, Reprezentant Wojewody Magdalena Wożakowska. Po wystąpieniach okolicznościowych przyszedł czas na wręczenie nagród rolnikom, odstawiających mleko do mleczarni „Michowianka” w Michowie.

Nagrodzono również najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Wybór nie był łatwy ponieważ każdy z wieńców był okazały i misternie wykonany. Ostatecznie wybrano dwa, które zajęły I miejsce: z Abramowa i Sosnówki. Pozostałe wieńce ze wsi Wielkolas, Izabelmont, Glinnik, Wielkie, Wolica, Wielkolas wyróżniono.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, zwłaszcza nasze rodzime. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dębin przygotowały potrawy regionalne, pierogi oraz ciasta, które bardzo smakowały naszym uczestnikom. Licznie odwiedzane były także stoiska Banku Spółdzielczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Lubartowa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Czas umilały występy: Orkiestry Dętej z Końskowoli, Kapeli szantowej „Syndrom Beczki”, kapeli podwórkowej TAKA PAKA, zespołu NEWS,  gwiazdą wieczoru był AKCENT. Nie zabrakło tez konkursów zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Naszych najmłodszych mieszkańców bawił Teatr dla dzieci, natomiast panowie mogli się wykazać siłą i zręcznością w konkursie STRONG MEN. Zabawa trwała do późnej nocy.

Sponsorami tegorocznych Dożynek byli: Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Centrum Ogrodnicze Matraszek z Kurowa, LGD „Małe Mazowsze”, Bar BISTRO PODOLANAKA z Bogucina, GS SCH Abramów, PHU "ORI" s. c. z Marcinowa Zbigniew Ogórek, PHU "CHEM-MASZ” Roman Korzeniowski z Marcinowa, AGRO MAZ Waldemar Mazur z Abramowa, Stacja Paliw Marcinów Dariusz Ostrowski z Marcinowa

 

 

 

 

 

Powrót