, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności 102 urodziny Pani Heleny Stasiak z...

Aktualności

102 urodziny Pani Heleny Stasiak z Wielkiego
Opublikowano: 17-10-2014

102 urodziny Pani Heleny Stasiak z Wielkiego

102 urodziny Pani Heleny Stasiak z Wielkiego.

         8 października to szczególna data w Gminie Abramów. Tego dnia swoje urodziny obchodzi Pani Helena Stasiak z Wielkiego. W tym roku są to 102 urodziny. W tym szczególnym dniu Panią Helenę odwiedzili: Wójt Gminy Marek Kowalski i Halina Iwan Sekretarz Urzędu Gminy. Po odśpiewaniu 200 lat i wręczeniu upominków był czas w miłej atmosferze porozmawiać z dostojną jubilatką i jej najbliższą rodziną.  Pani Helena cieszy się dobrym zdrowiem, jest niezwykle sympatyczną i pogodną osobą. Jak sama mówi, co zresztą potwierdzają  najbliżsi, chętnie pomaga rodzinie w drobnych pracach gospodarskich i synowej w kuchni. Pani Helena szczególnie wraca wspomnieniami  do najtrudniejszego i najcięższego okresu w swoim życiu do czasów wojennych. W 1943 roku Niemcy aresztowali jej męża a następnie 11 stycznia 1944 roku rozstrzelali w Puławach. Została wtedy sama z dwójką małych dzieci, które potrzebowały opieki a czekała również praca w gospodarstwie. Jak wspomina gospodarowała wtedy na 14 morgach. W gospodarstwie były dwa konie,  źrebak, krowy i 70 kur w pracach pomagał jej wtedy 9 letni syn.

Obecnie Pani Helena mieszka z synem i jego rodziną. Jej rodzina z której jest zadowolona i dumna co podkreśla wiele razy to: 2 dzieci, 5 wnuków, 11 prawnuków, 1 praprawnuk.

Na zakończenie spotkania wszyscy odśpiewali jeszcze raz Jubilatce 200 lat, była okazja do wspólnej fotografii, a Pani Helena tradycyjnie umówiła się z władzami gminy na kolejne  urodziny za rok.

Pani Helena Stasiak jest najstarszą  osobą mieszkającą  na terenie gminy Abramów. 2 września zmarł przeżywszy 99 lat Pan Stefan Kruk  z Marcinowa. Pan Stefan był najstarszym mężczyzną zamieszkującym gminę Abramów. 10 kwietnia 2015r skończył by 100 lat.

Powrót