, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności HISTORYCZNY WYCZYN MŁODEGO KOLARZA Z...

Aktualności

HISTORYCZNY WYCZYN MŁODEGO KOLARZA Z WIELKIEGO !!!
Opublikowano: 26-10-2014

HISTORYCZNY WYCZYN MŁODEGO KOLARZA Z WIELKIEGO !!!

 W dniach 3-5 października w okolicach Kalisza zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w jeździe parami oraz wyścig drużynowy na czas.

Naszą Gminę a zarazem Klub Sportowy „Pogoń” Mostostal Puławy z Filią przy Szkole Podstawowej w Wielkiem reprezentował Filip Maciejuk.

Podczas wyścigu parami na czas Filip Maciejuk wraz z Filipem Deją otarli się o podium zajmując 4 miejsce.

         Rewanż miał miejsce 2 dni później, kiedy to w wyścigu drużynowym na czas swoich sił próbowali Filip Maciejuk, Filip Deja, Krzysztof Kucio oraz Piotrek Pękala. Wyścig od samego początku przebiegał po myśli puławskich zawodników, którzy notowali najlepsze czasy na wszystkich punktach pomiarowych. Jednak startujący za nimi zawodnicy KTK Kalisz niesieni dopingiem miejscowych kibiców na mecie okazali się lepsi od naszych zawodników. Maciejuk wraz z kolegami z drużyny wywalczyli srebrne medale Mistrzostw Polski. Wyczyn ten jest ukoronowaniem sezonu bogatego w zwycięstwa i liczne sukcesy, a zarazem największym osiągnięciem sportowym Gminy Abramów.

         Po kilku dniach odpoczynku Filip rozpoczął przygotowania do Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, które w pierwszej połowie stycznia odbędą się w Bytowie woj. Pomorskim.

Miejmy nadzieje, że Filip spróbuje powtórzyć swój wyczyn z przed dwóch lat kiedy to wywalczył trzecie miejsce.

 

 

Powrót