, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Wyścig w Abramowie

Aktualności

Wyścig w Abramowie
Opublikowano: 15-10-2014

Wyścig w Abramowie

24 maja 2014 roku na terenie Gminy Abramów odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kolarstwie szosowym. W imprezie uczestniczyło ponad 100 zawodników z Białorusi, Ukrainy oraz Polski w tym młodzież szkolna z terenu Gminy Abramów reprezentująca Szkoły Podstawowe z Wielkiego, Wielkolasu i Abramowa.

Start i Meta znajdowały się na Ul. Partyzanckiej przy Urzędzie Gminy Abramów.  Następnie przez Abramów ulicami 22-go Lipca i Łąkową kolarze ścigali się na rundzie wyścigu pokonując po drodze miejscowości Glinnik i Wielkie. Wyścig główny rozgrywany był na 11-sto kilometrowej rundzie. Zawodnicy startowali w trzech grupach w ośmiu kategoriach z podziałem na chłopców i dziewczęta na dystansach od 22 do 77 kilometrów. Naszą Gminę reprezentowali Filip Maciejuk, Dominik Wójtowicz, Patryk Pawełczak, Patryk Kobus, Jakub Rusinek, Damian Boreczek, Kinga Pecio oraz Wioleta Furtak zawodnicy K.S. „Pogoń” Puławy z Filią przy Szkole Podstawowej w Wielkiem prowadzoną przez Mateusza Wręgę. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach:

Junior –                       Karol Cygan               K.S. „Pogoń” Mostostal Puławy

Junior młodszy –        Filip Maciejuk            K.S. „Pogoń” Mostostal Puławy

Młodzik –                   Jamróz Filip                DEK MEBLE Cyclo Korona Kielce

Żak -                           Cywiński Mateusz      Mayday Team Start Lublin

Kobiety OPEN –        Krawczyk Monika      Mayday Team Start Lublin

Juniorka –                   Pozniak Nadejda        Białoruś Mińsk

Juniorka młodsza –     Socha Katarzyna        KLKS Azalia Brzóza Królewska

Młodziczka –              Wioleta Furtak           K.S. „Pogoń” Mostostal Puławy

 

Natomiast w rozgrywanym wyścigu dla młodzieży szkolnej ulicami Partyzancką, 22-go Lipca oraz Cichą najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej z Wielkiego Kinga Pecio klasa V oraz Grzegorz Wójtowicz uczeń

klasy VI.

   Organizatorami imprezy byli: Gmina Abramów, Ozkol. Lublin oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przebieg imprezy oraz Dyrektorem Wyścigu był Mateusz Wręga.

Patronat honorowy wyścigu obieli Marek Kowalski Wójt Gminy Abramów, Beata Łysiak Przewodnicząca Rady Gminy, Henryk Myka Dyrektor Gimnazjum w Abramowie oraz Anna Stróżek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkiem.

Impreza nie odbyła by się gdyby nie pomoc życzliwych sponsorów:

- Gmina Abramów

- Mleczarnia Michów

- Agro Maz W. Mazur

- Chem- Masz –R. Korzeniowski

- Stacja Paliw Marcinów

- Anmar- Producent Mebli

- Irys Sklep Spożywczo- Przemysłowy J. Karczmarz

- Ori PHU Z. Ogórek

- Agbud

- Usługi Autokarowe J. Chomiuk

- Bank Spółdzielczy w Abramowie

- Eko-trans

- Auto Serwis Sagan

- RoweTak

- Eurotrack

- Danielo

- Szkoła Podstawowa w Wielkiem

- Gimnazjum w Abramowie.

 

Za szczególną pomoc podziękowania należą się Markowi Kowalskiemu Wójtowi Gminy Abramów, który zaangażował wszelkie możliwe siły na długo przed wyścigiem jak i podczas trwania imprezy.

Wyścig nie odbył by się również gdyby nie pomoc Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu całej Gminy Abramów, która wraz z Policją zabezpieczała trasę wyścigu.

 

Powrót