, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Konkurs plastyczny organizowany przez...

Aktualności

Konkurs plastyczny organizowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.
Opublikowano: 18-02-2015

Konkurs plastyczny organizowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

„Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” ogłaszamy XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015

 
 
Celem tegorocznej edycji jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. 

Ważne jest także to, aby wiedza pozostała w świadomości młodego człowieka i towarzyszyła mu przez całe życie. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy. 

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W konkursie mogą również uczestniczyć dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych w ośrodkach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej itp.
 
Szczegółowe informacje u nauczycieli w szkołach.
 
Powrót