, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności XXIX Ogólnopolski Wyścig Kolarski po...

Aktualności

XXIX Ogólnopolski Wyścig Kolarski po Ziemi Lubartowskiej
Opublikowano: 09-07-2015

XXIX Ogólnopolski Wyścig Kolarski po Ziemi Lubartowskiej

Szanowni Pañstwo! Zapraszamy serdecznie do udziału w XXIX Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim po Ziemi Lubartowskiej.

 
Jest to impreza, której korzenie sięgają 1962 roku. Przez szereg lat wpisała się trwale w tradycje sportowe Lubartowa. Stało się tak dzięki doskonałej organizacji oraz zawodnikom, którzy zaszczycali wyścig swą obecnością. Uczestnikami wyścigu byli - Stanisław Szozda, Edward Barcik, Wojciech Matusiak, Mieczysław Nowicki, Tomasz Brożyna, Dariusz Baranowski. Stawiali w nim również pierwsze kroki przedstawiciele lokalnego klubu „LEWART” - Janusz Pożak i Ryszard Kozioł, których kariery sportowe śledzili z uwagą miłośnicy polskiego kolarstwa.
 
 
W początkowym okresie Wyścig po Ziemi Lubartowskiej był organizowany dla kolarzy startujących w kategoriach młodzieżowych oraz seniorów. W latach 90-tych zdecydowano, że zawody będą jednocześnie „Memoriałem Ryszarda Kozioła” – wyrazem szacunku i hołdem dla nieżyjącego już reprezentanta lubartowskiego „LEWARTU”. Od 1999 roku nastąpiła zmiana zasad rozgrywania wyścigu. Od tego roku bowiem jego uczestnikami mogą być tylko zawodnicy startujący w kategoriach młodzieżowych oraz kobiety open. Zmiana ta nie wpłynęła na popularność imprezy. Gromadzi ona kolarzy z terenu całej Polski. Gospodarzami i patronami poszczególnych etapów są gminy naszego powiatu. Urokliwe, nie skażone wielkim przemysłem tereny, przez które przebiegają trasy wyścigu, życzliwość i gościnność mieszkańców sprawiają, że wyścig jest imprezą znaną i uznawaną przez zawodników i trenerów.
 
Mamy nadzieję, że po raz kolejny spotkamy się na imprezie o wspaniałych tradycjach, a udział w niej będzie powodem do dumy dla startujących w niej kolarzy.

Organizatorzy

 

SERIA I, 11 lipca 2015 r.

 

w godz. 12.00 – 14.30 start i meta w Michowie – Rudno

– Gołąb – Rudka Gołębska – Michałówka – Abramów –

Marcinów – Michów.

29,1 km runda

10.30 – zbiórka przy LO w Michowie

11.30 – odprawa techniczna

12.00 – junior 3 okrążenia – 87,3 km

12.10 – junior młodszy – 2 okrążenia – 58,2 km

12.15 – młodzik – 1 okrążenie – 29,1 km

 

Załączniki:

Powrót