, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży...

Aktualności

XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym w Koziegłowach 10 lipca 2015r.
Opublikowano: 14-07-2015

XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym w Koziegłowach 10 lipca 2015r.

Zwycięstwo naszego mieszkańca, byłego ucznia III klasy Gimnazjum im. J. Pawła II w Abramowie Filipa Maciejuka Mistrza Polski w XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie szosowym w Koziegłowach 10 lipca 2015r.

Jaskulska i Maciejuk mistrzami Polski w jeździe na czas Marta Jaskulska i Filip Maciejuk wywalczyli tytuły mistrzów Polski juniorek i juniorów młodszych, triumfując w jeździe na czas w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawodnicy i zawodniczki ścigali się w Koziegłowach, na dystansie 10 kilometrów. Marta Jaskulska (LKK Warmia Biskupiec) pokonała ten odcinek w 15 minut i 33 sekundy. Był to wynik o 6 sekund lepszy od rezultatu drugiej Wiktorii Polak (KTK Kalisz). Brązowa medalistka, Karina Topolska (JF Duet Goleniów BCM Nowatex), straciła do złotej 42 sekundy. 

W rywalizacji juniorów młodszych najszybszy był Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy). Rywale postawili przed nim trudne zadanie, gdyż drugi i trzeci - Mateusz Kostański (KLTC Konin) i Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus SMS Toruń) - stracili do niego odpowiednio 3 i 6 sekund. Zwycięski czas wyniósł 14 minut i 5 sekund.

 

Powrót