, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Światłowód w gminie Abramów

Aktualności

Światłowód w gminie Abramów
Opublikowano: 18-02-2020

Światłowód w gminie Abramów

Na terenie Gminy Abramów firma FIBEE prowadzi działania projektowe i realizacyjne w ramach trzeciego etapu Działania 1.1 Program Operacyjny Polska Cyfrowa „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Działanie ma celu wybudowanie nowoczesnej światłowodowej infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie Gminy Abramów.
 
Priorytetem w projekcie POPC jest podłączenie jednostek oświatowych wskazanych przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Wybudowana sieć OSE pozwoli szkołom na bezpłatne korzystanie z Internetu o wysokiej przepustowości. Ponadto wybudowana sieć światłowodowa umożliwi korzystanie z nowoczesnych usług telekomunikacyjnych przez mieszkańców Gminy Abramów, firmy i instytucje.
 
Budowa sieci jest bezpłatna. W pierwszym etapie budowana będzie tzw. sieć dystrybucyjna. Podłączenie bezpośrednio do domów będzie otwarte. Będzie ono siecią na której usługi będzie mogło świadczyć wielu operatorów, a tym samym będzie możliwe wybranie najkorzystniejszej oferty.
 
Przedstawiciel Telekom Data Sp. z o.o. prowadzi spotkania z mieszkańcami poszczególnych miejscowości w Gminie Abramów. Na tych spotkaniach możecie Państwo pytać o wszystkie szczegóły dotyczące planowanej inwestycji światłowodowej.
 
Spotkania przedstawiciela Telkom Data Sp. z o.o. z mieszkańcami ustalane są bezpośrednio z Sołtysem danej miejscowości.
 
Plik jpg - Mapa poglądowa gminy Abramów
 
Powrót