, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Czytelnik Roku 2019

Aktualności

Wykadrowane zdjęcie przedstawiające dzieci
Opublikowano: 24-02-2020

Czytelnik Roku 2019

W dniu 19 lutego 2020 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Henryka Sienkiewicza w Abramowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Czytelnik Roku 2019", zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Abramowie.

To była już dziewiąta edycja konkursu, podczas którego najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody książkowe oraz rzeczowe. Czytelnicy oceniani byli w czterech grupach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas i – V, uczniowie klas VI- VII oraz dorośli. Razem nagrodzono i wyróżniono 77 czytelników.
 
Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Abramów Pan Marek Kowalski, który ufundował nagrody książkowe dla laureatów. Natomiast  nagrody rzeczowe dla laureatów i wyróżnionych - Gminna Biblioteka Publiczna w Abramowie oraz Bank Spółdzielczy w Lubartowie.
 
Imprezę uświetnił występ teatru z Krakowa, przedstawiając mini spektakl pt. „Co w trawie piszczy”. Bohaterowie bajki przekonywali jak ważne jest czytanie książek i jak istotnym miejscem jest biblioteka. Nie może jej zabraknąć nawet na ich łące.
 
Na zakończenie na gości czekał słodki bufet.
Powrót