, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne Dożynki w naszej gminie

Wydarzenia kulturalne

Dożynki w naszej gminie
Opublikowano: 31-08-2017

Dożynki w naszej gminie

Dożynki w naszej gminie rozpoczęły się w kościele parafialnym Mszą Świętą dziękczynną za zebrane plony, którą celebrował ksiądz wikariusz Janusz Widelski. Przed nabożeństwem dokonano poświęcenia wieńców dożynkowych oraz chleba niesionego przez starostów dożynek: Panią Agnieszkę Stasiak z Glinnika oraz Pana Andrzeja Mazurka z Abramowa.

Następnie w korowodzie dożynkowym, z marszowym dźwiękiem orkiestry dętej z Końskowoli, uczestnicy uroczystości przeszli na boisko szkolne. Tam powitał wszystkich zebranych Wójt Gminy Abramów Pan Artur Chomiuk, który podziękował rolnikom za ich trud i pracę, jaką wykonują każdego dnia oraz życzył wszystkim udanej zabawy podczas festynu.

W części artystycznej wystąpili: Orkiestra Dęta z Końskowoli, schola „Kościelne nutki” z Kurowa, podlaski zespół „Czeremszyna”, zespół „SMES”, gwiazda wieczoru – zespół „MIG”, zespół „NEWS”, był pokaz fajerwerków i dyskoteka pod gwiazdami. Odbyły się też konkursy wiedzy o Gminie Abramów dla dzieci i dorosłych oraz konkursy ekologiczne. Dodatkowo uczestnicy mogli sprawdzić swoje możliwości w grupowych konkursach sprawnościowych.

Dzieci mogły uczestniczyć w wielu zabawach z animatorami, korzystać z atrakcji wesołego miasteczka, przejechać się na konikach. Nie zabrakło też atrakcji dla dorosłych.

Podczas festynu uczestnicy mogli podziwiać i kupić rzeźby i płaskorzeźby Pana Lechosława Myki z Sosnówki.

Należy też wspomnieć o meczu, który rozgrywał się podczas festynu. Piłkarze GKS Abramów rozgrywali swój pierwszy mecz na nowym boisku z SKS Leokadiów i wygrali go 4:2.

Powrót