, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

Wydarzenia kulturalne

 Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”
Opublikowano: 29-05-2018

Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

W niedzielę 27 maja odbył się rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną, Urząd Gminy oraz Gimnazjum w Abramowie.

Rajd ten pod hasłem „Szlakami Przeszłości” wpisywał się w gminny program obchodów 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Uczestnicy zwiedzali pomniki pamięci i przyrody oraz miejsca ważne dla historii regionu.
 
Trasa wiodła przez malownicze pola i łąki oraz wsie: Sosnówka, Ciotcza, Trzciniec, Wielkolas, Dębiny, Wolica, Wielkie, Abramów – ogółem 24 km. Podczas postojów przy historycznie ważnych miejscach były opowiadane pogadanki i ciekawostki dotyczące tych miejsc.
 
W połowie rajdu pod świetlicą wiejską i remizą w Dębinach był dłuższy odpoczynek oraz ognisko, kiełbaski i słodycze. Były też konkursy, m.in. z wiedzy o naszej gminie oraz gry i zabawy.
 
W rajdzie wzięło udział 48 uczestników w wieku 3-55 lat. Słowa uznania należą się najmłodszym rajdowiczom sześcio- i siedmiolatkom, którzy tak długą trasę przejechali w dobrej kondycji i z uśmiechem na ustach.
Powrót