, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne Relacja z Wojewódzkiego Święta Ziół w...

Wydarzenia kulturalne

Relacja z Wojewódzkiego Święta Ziół w Boniewie, Gmina Fajsławice
Opublikowano: 19-08-2019

Relacja z Wojewódzkiego Święta Ziół w Boniewie, Gmina Fajsławice

W czwartek, 15 sierpnia 2019 r. delegacja z naszej gminy uczestniczyła w V Wojewódzkim Święcie Ziół, które odbyło się w Boniewie, Gmina Fajsławice.

Obchody rozpoczęły się korowodem wraz z wieńcem i zielnymi bukietami z gmin uczestniczących w Wojewódzkim Święcie Ziół. Nie zabrakło również delegacji z naszej gminy, w skład której weszli: Przewodnicząca Rady Gminy Beata Łysiak, Wójt Gminy Abramów Marek Kowalski wraz z małżonką, Zastępca Wójta Gminy Abramów Agata Zielińska oraz Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.
 
Po Mszy Świętej polowej w Boniewie i poświęceniu bukietów zielnych rozpoczęło się uroczyste otwarcie V Wojewódzkiego Święta Ziół, a następnie na scenie rozpoczęły się występy artystyczne oraz rozstrzygnięte zostały 3 konkursy:
  • fotograficzny „Zioła w obiektywie”,
  • kulinarny „Ciasto z ziołami”,
  • zielny bukiet,
wśród laureatów znalazła się nasza gmina, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym „Ciasto z ziołami”. W V Wojewódzkim Święcie Ziół zwyciężyło ciasto pn. ”Abramowska łąka”. Nagrodę odebrał Wójt Gminy wraz z przedstawicielką lokalnego KGW.
 
Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji m.in. odbyła się wystawa fotograficzna, prezentacja dzieł artystycznych, oraz animacje i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło prezentacji gmin województwa lubelskiego. Duży teren Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie został wypełniony straganami z różnych zakątków naszego województwa, na których prezentowano lokalne produkty przede wszystkim z ziół.
Uroczystość była transmitowana na żywo przez Telewizję Lublin.
 
„Jestem dumny z mieszkanek gminy, które pieką ciasta z elementem ziół i kwiatów z łąk abramowskich. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie stoiska promującego naszą gminę - dziękuję”
 
Wójt Gminy Abramów
Marek Kowalski
 
Powrót