, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Wydarzenia sportowe I turniej piłki siatkowej drużyn...

Sport

 I turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych o puchar Wójta gminy Abramów.
Opublikowano: 13-03-2017

I turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych o puchar Wójta gminy Abramów

W sobotę 25 lutego na sali gimnastycznej w Abramowie odbył się I turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych o puchar Wójta gminy Abramów. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn o bardzo egzotycznych nazwach, a w każdej drużynie w trakcie meczu na boisku musiały znajdować się trzy kobiety.

Turniej rozpoczął się od spotkania organizatorów z kapitanami drużyn, ustalenia systemu rozgrywek i przeprowadzenia losowania grup oraz kolejności rozgrywania spotkań. W wyniku losowania powstały następujące grupy:

Grupa A
1. Gwiazdeczki prezesa
2. MOSiR Radzyń Podlaski
3. No Trudno, przegracie

Grupa B
1. San Escobar
2. Bestia Team
3. Hera Koka Hasz

Po rozegraniu sześciu meczów grupowych przystąpiono do fazy play. W pierwszym półfinale Zwycięzca grupy A No trudno, przegramy pokonali w bardzo emocjonującym pojedynku drugą drużynę grupy B San Escobar. W drugim półfinale doszło do największej niespodzianki turnieju. Gwiazdeczki prezesa pokonały pretendenta do końcowego tryumfu, zwycięzców grupy B, Bestia team. 

Po krótkiej przerwie rozegrano najpierw mecz o 5. miejsce w którym Hera Koka Hasz pokonało MOSiR Radzyń Podlaski 2:0, następnie w meczu o trzecie miejsce Bestia team pokonał San Escobar 2:1, natomiast w finale turnieju Gwiazdeczki prezesa uległy drużynie No Trudno, przegracie 0:2. Tryumfatorem turnieju została więc drużyna NO TRUDNO, PRZEGRACIE, która nie przegrała przez cały turniej nawet jednego seta.
Wszystkie mecze, choć zaciekłe, były prowadzone w przyjacielskiej atmosferze, a o zwycięstwie drużyn w poszczególnych meczach decydowała mieszanka doświadczenia, zgrania i szczęścia, oraz mniejsza liczba popełnianych błędów. Na trybunach także panowała przyjacielska atmosfera i można było słychać wzajemne wsparcie. Każdy uczestnik turnieju miał możliwość pokrzepienia się ciepłą kawą lub herbatą i słodkim poczęstunkiem. Na szczególne uznanie zasługuje drużyna MOSiR Radzyń Podlaski, która jako jedyna wystawiła na turniej skład w pełni kobiecy i dzielnie stawiała opór dużo wyższym przeciwnikom.
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Płowaś, Ilona Głos, Małgorzata Kolibska, Ola Mitura Mariusz Stefaniak, Mateusz Maj.

Sędzią zawodów był Piotr Zglejszewski, natomiast w organizację turnieju zaangażowani byli członkowie Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu: Łukasz Kanadys i Grzegorz Furtak, oraz wolontariusze Piotr Mazurek i Monika Lesisz.

W trakcie turnieju odbyła się zbiórka na protezę ręki dla mieszkańca gminy Abramów Kuby Kozieja.
Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się uroczyste posumowanie turnieju oraz wręczenie nagród ufundowanych ze środków Urzędu Gminy Abramów oraz przez firmę „Usługi Geodezyjne GEOMETRA”. Nagrody wręczali Pan wice wójt Michał Rola oraz prezes Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu Pan Piotr Zglejszewski. Każda z drużyn uczestniczących w turnieju otrzymała puchar a dwie najlepsze drużyny dodatkowo otrzymały piłki do siatkówki Molten.

Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Ewie Guz dyrektor gimnazjum w Abramowie za udostępnienie sali gimnastycznej, pracownikom urzędu gminy w Abramowie za pomoc w przygotowaniu sali do turnieju oraz przede wszystkim Wójtowi gminy Abramów Panu Arturowi Chomiukowi za okazane wsparcie.
 
Powrót