Jesteś na: Aktualności Wydarzenia sportowe MŚ w kolarstwie: Filip Maciejuk z...

Sport

MŚ w kolarstwie: Filip Maciejuk z brązowym medalem – Gratulujemy sukcesu
Opublikowano: 19-09-2017

Filip Maciejuk zdobył brązowy medal na mistrzostwach świata w kolarstwie w norweskim Bergen. Polak zdobył go w jeździe indywidualnej na czas w rywalizacji juniorów.

Na trasie liczącej 21,1 km po ulicach Bergen najlepszy okazał się Thomas Pidcock z Wielkiej Brytanii. Tę odległość przejechał w czasie 28:02.15, osiągając średnią prędkość 45 km/h.

Do zwycięzcy Filip Maciejuk stracił 13,29 sekundy. Drugi był Antonio Puppio z Włoch (11,92 sek. straty).

Inny z Polaków, Damian Papierski, był 31. (strata 1:37,28).

Przed startem sukcesem było zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce. W połowie trasy Maciejuk był ósmy, ale drugą część była świetna w wykonaniu naszego kolarza. Niecałe dwie sekundy stracił do drugiego Puppio i miał 8 sekund przewagi nad czwartym Jurim Hollmannem z Niemiec.

To drugi medal wywalczony przez Biało-Czerwonych w Bergen. Wcześniej Michał Kwiatkowski z grupą Sky zdobył brąz w jeździe drużynowej na czas.