, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Wydarzenia sportowe II turniej piłki siatkowej o Puchar...

Sport

II turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta gminy Abramów
Opublikowano: 19-04-2018

II turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta gminy Abramów

W sobotę 14 kwietnia na salach gimnastycznych w Abramowie oraz Wielkolesie odbył się II turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych o puchar Wójta gminy Abramów. Do turnieju przystąpiło osiemdziesięciu dwóch zawodników i zawodniczek reprezentujących dziesięć drużyn o bardzo egzotycznych nazwach, a w każdej drużynie w trakcie meczu na boisku musiały znajdować się trzy kobiety.

Zgłoszone drużyny podzielone zostały na trzy grupy:

Grupa A:

1. Parczew

2. Serwus-Net

3. Kiss my ace

Grupa B:

1. Not Fast

2. Tajemnica

3. Michowianka

Grupa C:

1. Posecie

2. Parafialny Klub Sportowy "Marianie"

3. Bajlando Team

4. Kanciapa Club

Grupy A oraz B swoje mecze rozegrały w Abramowie, natomiast grupa C grała w Wielkolesie. Po rozegraniu dwunastu grupowych spotkań do fazy play-off awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, oraz dwie drużyny z 3 miejsca z lepszym stosunkiem punktów.

Po emocjonujących ćwierćfinałach i półfinałach, gdzie przegrana oznaczała koniec przygody z turniejem do rozegrania, zostały dwa ostatnie mecze. W meczu o 3 miejsce Not fast pokonało Parczew, natomiast w finale turnieju Parafialny Klub Sportowy "Marianie" nie dał rady Kiss my ace przegrywając 2:0 i Puchar Wójta Gminy Abramów w tym roku powędrował do drużyny KISS MY ACE.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Aleksandra Wieleba, Małgorzata Wieleba, Joanna Skiba, Aleksandra Jaworska, Michał Żyśko, Robert Targosz, Jakub Misiarz, Miłosz Grzeszak.

Mecze, choć zaciekłe, były prowadzone w przyjacielskiej atmosferze, a o zwycięstwie drużyn w poszczególnych meczach decydowała mieszanka doświadczenia, zgrania i szczęścia, oraz mniejsza liczba popełnianych błędów. Każdy uczestnik turnieju miał możliwość pokrzepienia się ciepłą kawą lub herbatą i słodkim poczęstunkiem.

Sędziami zawodów byli członkowie Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu: Łukasz Kanadys, Jerzy Zglejszewski, Piotr Zglejszewski oraz wolontariusze Jakub Waga i Jacek Kuźma.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się uroczyste posumowanie turnieju oraz wręczenie nagród ufundowanych ze środków Urzędu Gminy Abramów. Nagrody wręczali Pan wice wójt Michał Rola oraz prezes Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu Pan Piotr Zglejszewski. Każda z drużyn uczestniczących w turnieju otrzymała puchar, a dwie najlepsze drużyny dodatkowo otrzymały piłki do siatkówki Molten. Organizatorzy serdecznie dziękują dyrektorom Szkoły Podstawowej, Gimnazjum w Abramowie oraz Szkoły Podstawowej w Wielkolesie za udostępnienie sali gimnastycznej. Osobom zaangażowanym w przygotowanie oraz organizację turnieju: Panu Markowi Fatydze z Wielkolasu, Panu Michałowi Roli, Panu Jakubowi Wadze, Panu Jackowi Kuźmie oraz przede wszystkim Wójtowi gminy Abramów Panu Arturowi Chomiukowi za okazane wsparcie.

Autor: Piotr Zglejszewski

Zdjęcia otrzymano dzięki uprzejmości: Grzegorza Szcześniaka.

 

 

Powrót