, Imieniny:
Jesteś na: Aktualności Wydarzenia sportowe Kolarskie MP w Świdnicy: Filip...

Sport

Kolarskie MP w Świdnicy: Filip Maciejuk najlepszy na czas wśród juniorów
Opublikowano: 08-07-2016

Kolarskie MP w Świdnicy: Filip Maciejuk najlepszy na czas wśród juniorów

Filip Maciejuk okazał się najlepszym juniorem w jeździe indywidualnej na czas na mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym. Zawodnik KS Pogoń Mostostal Puławy był o 10 sekund szybszy od Mateusza Kostańskiego (KLTC Konin). Trzecie miejsce zajął Wojciech Bystrzycki (UKS Mróz Jedynka Kórnik). Juniorzy ścigali się na trasie o długości 26 kilometrów.

- Zwycięstwo nie było dla mnie niespodzianką. Liczyłem na występ w mistrzostwach Polski i wiedziałem, że mogę tu wygrać. Przygotowywałem się specjalnie do jazdy indywidualnej na czas. Po drodze były różne wyścigi, które wygrywałem, ale najbardziej się cieszę z tego zwycięstwa. Trasy nie znałem zbyt dobrze, bo przejechałem ją zaledwie dwa dni przed startem. Na drugiej rundzie rywale zaczęli tracić siły, a ja dobrze je rozłożyłem i to było najważniejsze - powiedział zwycięzca.

Najlepsza trójka:

1. Filip Maciejuk 37:11.27 K.S. POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY

2. Mateusz Kostański 37:21.54 KLTC Konin

3. Wojciech Bystrzycki 37:30.40 UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK

 

Juniorzy mieli do pokonania dwa okrążenia po 13km po ulicach Świdnicy. Żeby pomieścić wszystkich na trasie sędziowie podzielili kolarzy na cztery grupy. Jako pierwszy, o 10:45 pojawił się Piotr Baranowski (UKKS Imielin Team Corratec), a ostatni Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy).

Jako pierwszy mocny czas wykręcił Mateusz Kostański (Kltc Konin) – 37:21. Blisko rezultaty kolarza z Wielkopolski był Mikołaj Konieczny (KKS Gostyń / SMS Świdnica), ale ostatecznie przegrał o 15 sekund.

Na pozycji lidera zmiana nastąpiła po występie Filipa Maciejuka (KS Pogoń Mostostal Puławy), który uzyskał 37:11. Z kolei Koniecznego z podium zrzucił Wojciech Bystrzycki (UKS Mróz Jedynka Kórnik), który uzyskał 37:30.

Pomimo znakomitych rezultatów na półmetku kolarzy KTK Kalisz do końca już nikt nie wyprzedził Filipa Maciejuka (KS Pogoń Mostostal Puławy). Podium uzupełnili Mateusz Kostański (Kltc Konin) oraz Wojciech Bystrzycki (UKS Mróz Jedynka Kórnik).

dane ze stron:

http://eurosport.onet.pl/kolarstwo/kolarskie-mp-w-swidnicy-filip-maciejuk-najlepszy-na-czas-wsrod-juniorow/8rjdyf

http://naszosie.pl/2016/06/filip-maciejuk-mistrzem-polski-juniorow-w-jezdzie-indywidualnej-na-czas/

Powrót