, Imieniny:

Utalentowani Mieszkańcy Gminy Abramów - Malarstwo

Malarstwo Reginy Wiśniewskiej

Regina Wiśniewska

Regina Wiśniewska urodziła się 24 lutego 1959 r. w Michowie. Ukończyła wyższe studia magisterskie w zakresie nauczania początkowego. Obecnie jest emerytowaną nauczycielką. Mieszka i tworzy w Wielkolesie.

Już w młodości interesowała się sztuką, a szczególnie malarstwem. Marzyła, aby w przyszłości spróbować własnych sił na tym polu.

Malować zaczęła w 1998 r. Jednak dopiero po przejściu na emeryturę w 2006 roku zaczęła mieć więcej czasu i zamiłowaniem rozwijała swoją pasję. Tematyka jej prac jest bardzo różna, jednak najchętniej maluje pejzaże, kwiaty, zjawiska przyrody. Inspiracji dostarcza jej, między innymi, codzienne obcowanie z przyrodą (mieszka pod lasem). Lubi bawić się kolorami, ukazywać grę światła i cienia, stwarzać aurę tajemniczości.

Pierwsza wystawa jej prac odbyła się w 2006 r. w Bibliotece Publicznej w Abramowie. Przez kilka kolejnych lat malowała w domowym zaciszu, obdarowując swoimi pracami przyjaciół oraz rodzinę.

Następne wystawy indywidualne to:

  • rok 2015 – GBP w Abramowie

  • rok 2018 – GOK w Kurowie

  • rok 2019 – GBP w Abramowie

  • rok 2019 – GBP w Michowie

Wystawa zbiorowa:

  • rok 2019 – PDK w Parczewie (z siostrą Teresą Ogórek).

O swojej twórczości mów tak: „Malowanie przynosi mi radość i spełnienie. Mogę powiedzieć, że jest istotną częścią mojego życia”.

29 grudnia 2020 r. Pani Regina Wiśniewska otrzymała Nagrodę Starosty Lubartowskiego w Dziedzinie Kultury.

 

Malarstwo Reginy Wiśniewskiej

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Abramowie

Powrót