, Imieniny:
Jesteś na: Gmina Projekty Unijne FELU 2021-2027 „NOWOCZESNA EDUKACJA W GMINIE ABRAMÓW”

FELU 2021-2027

Cztery logotypy na białym tle: Fundusze Europejskie dla Lubelskiego, Rzeczpospolita Polska, napis "Dofinansowane przez Unię Europejską" i znak graficzny "Lubelskie. Lubisz to!".

„NOWOCZESNA EDUKACJA W GMINIE ABRAMÓW”

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Priorytetu X Lepsza edukacja, Działania 10.3 Kształcenie ogólne.

Beneficjent: Gmina Abramów, ul. Szkolna 2, 21-143 Abramów

Całkowita wartość projektu to 1 270 800 zł, w tym dofinansowanie 1 126 800 zł.

 

Głównym celem realizowanego projektu jest wzrost jakości kształcenia realizowanego przez 3 szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Abramów oraz podniesienie umiejętności i kompetencji u 279 uczniów i 54 nauczycieli w okresie do 28.02.2026 r. poprzez wdrożenie programów rozwojowych przyczyniających się do zwiększenia dostępu do edukacji dobrej jakości, włączającego kształcenia, ułatwienia mobilności edukacyjnej dla wszystkich i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

 

W projekcie zaplanowano następujące działania:

1.  Upowszechnienie modelu dostępnej szkoły poprzez dostosowanie szkół i realizowanego nauczania do specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów oraz do potrzeb nauczycieli z niepełnosprawnościami.

2.  Realizację dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych rozwijających kompetencje społecznoemocjonalne, umiejętności podstawowe, przekrojowe i zawodowe niezbędne na rynku pracy, w tym kompetencje cyfrowe, zielone i rozwijające talenty i zainteresowania uczniów.

3.  Podniesienie jakości kształcenia i rozwój umiejętności uczniów poprzez zakup dodatkowego wyposażenia do 3 szkół objętych projektem, niezbędne do prowadzenia zaplanowanych zajęć dodatkowych. Pomoce te wykorzystane. będą zarówno w trakcie realizacji projektu jak też po zakończeniu jego realizacji w okresie trwałości. Zakupione wyposażenie pozwoli na udział w zajęciach uczniom z niepełnosprawnością na równi z pozostałymi osobami.

4.  Organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów oraz wsparcia rodziców/opiekunów prawnych dzieci w zakresie stymulowania rozwoju ucznia.

5.  Utworzenie 3 Szkolnych Ośrodków Kariery- doradztwo edukacyjno- zawodowe.

6.  Doskonalenie zawodowe nauczycieli zatrudnionych w szkołach objętych wsparciem, w tym pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami. 

Powrót